Достапни линкови

logo-print

Државното земјиште го добиваат луѓе на власта


Доаѓаме до разобличување на целиот систем како се доделува земјата на луѓе блиски до власта, не се обработува или се обработува од луѓе на коишто им се дава под закуп, што е кривично дело, а за тоа се земаат субвенции, вели дополнителниот заменик министер за земјоделство од СДСМ, Љупчо Николовски.

XS
SM
MD
LG