Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов во Брисел за мигрантската криза


 Ѓорге Иванов

Ѓорге Иванов

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска во Брисел ќе учествува на работната вечера што ја организира претседателот на Советот на ЕУ Доналд Туск на која ќе се расправа за мигрантската криза. Покрај шефот на македонската држава, на средбата ќе присуствуваат и претседателот на Србија Томислав Николиќ, премиерите на Словенија и на Хрватска, Миро Церар и Тихомир Орешковиќ, како и претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер.

XS
SM
MD
LG