Достапни линкови

logo-print

Во потрага по излез од сирискиот пекол


Турција која ги бомбардира курдските позиции во северна Сирија бара меѓународна копнена операција во таа земја. Русија која ги бомбардира позициите на опозициските бунтовници смета дека тоа ќе биде вовед во долготрајна војна. Вашингтон се сомнева во намерите на Русија.

XS
SM
MD
LG