Достапни линкови

logo-print

Гореше фасадата на зградата на ЕВН


Утрово избувна пожар во зградата на ЕВН и ЕЛЕМ на плоштадот „Македонија“ во центарот на Скопје. Од огнот беа зафатени внатрешните простории на зградата и недовршената фасада. За сега не се познати причините за пожарот, ниту дали има евентуално повредени. На терен дојдоа 6 пожарникарски возила кои за кратко време ја изгасија запалена фасада а потоа влегоа внатре да го гасат пожарот кој зафати дел од просториите. Еден од случајните минувачи на шега искоментира „Леле гори стиропорот на ЕВН“.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG