Достапни линкови

logo-print

Црна Гора ги почна преговорите со НАТО


Илустрација

Илустрација

Црна Гора денеска ги почна преговорите за пристапување кон НАТО, соопшти Алијансата. Како што се наведува во соопштението од НАТО, преговорите ќе ги покријат политичките, воени и правни прашања и ќе бидат можност двете страни да ги разјаснат отворените прашања.

XS
SM
MD
LG