Достапни линкови

logo-print

Шефот на австриската дипломатија во Македонија


Шефот на австриската дипломатија Себастијан Курц денеска ќе престојува во работна посета на Македонија. Тој, меѓу другото ќе има средба со македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски. Министерот Курц е во повеќедневна турнеја на земјите од регионот, главно во врска со справувањето со бранот мигранти и бегалци.

XS
SM
MD
LG