Достапни линкови

logo-print

НАТО ќе помага околу бегалците


Неколку земји побараа од НАТО да помага околу бегалците кои го минуваат Егејско море од Турција кон Грција. Тоа ќе биде за прв пат Алијансата да биде инволвирана во справувањето со европската мигрантска и бегалска криза. Скоро 80 насто од нив пристигнуваат во Европа преку Егејско море.

XS
SM
MD
LG