Достапни линкови

logo-print

Шефот на чешката дипломатија Заоралек во Скопје


Лубомир Заоралек

Лубомир Заоралек

Министерот за надворешни работи на Чешката Република Лубомир Заоралек за време на денешната посета на Македонија ќе разговара со шефот на дипломатијата Никола Попоски. Тие потоа ќе имаат обраќање на бизнис форумот во Министерството за надворешни работи. Заоралек ќе се обрати и по повод 25 годишнината од основањето на Вишеградската група по што ќе биде отворена изложба за историјата на соработката на земјите оваа група.

XS
SM
MD
LG