Достапни линкови

logo-print

ЕК ја поздрави можноста НАТО да ја заштитува грчко-турската граница


Европската комисија денеска изрази поддршка за идејата на НАТО да се вклучи во пограничното обезбедување на Егејското Море. Комисијата очекува дека со тоа ќе се придонесе за спасување на што е можно повеќе човечки животи.

XS
SM
MD
LG