Достапни линкови

logo-print

Европските амбасадори со поддршка за Јанева


Сите амбасадори од ЕУ во Скопје изразија силна поддршка за независноста на специјалната обвинителката Јанева и за нејзината работа, напиша денеска евромбасадорот Аиво Орав на Твитер, споделувајќи фотографија од средбата, која не беше јавно најавена, на амбасадорите со обвинителката Катица Јанева. На фотографијата се гледаат амбасадорите на Германија, Франција, Холандија и на други земји од ЕУ.

Јанева во четвртокот се сретна со американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли, а од американската делегација во мисијата на ОБСЕ оценија дека изјавите на ВМРО-ДПМНЕ кои ја напаѓаат работата на Специјалната обвинителка се уште еден извор на загриженост и ги повикаа сите партии да ја поддржат нејзината работа.

XS
SM
MD
LG