Достапни линкови

logo-print

Протест за одговорност за смртта на Тамара


Една година по смртта на малата Тамара Димовска група граѓани се собраа пред Јавното Обвинителство да го искажат својот револт бидејќи не се казнети одговорните. Граѓаните го обвинуваат министерот за здравство Никола Тодоров кој не обезбедил навремено лекување за Тамара, која почина од сколиоза.

XS
SM
MD
LG