Достапни линкови

logo-print

Русија го предупреди НАТО


Рускиот пратеник во НАТО Александар Грушко предупреди дека Москва ќе одговори на трупањето сили на Алијансата на руските граници. Во исто време, дел од руските вооружени сили на југозападната граница се ставени во целосна готовност, а Москва најави и големи воени вежби.

XS
SM
MD
LG