Достапни линкови

logo-print

Тимот на Јанева бомбардиран со кривични пријави


Нови 12 кривични пријави за „малтретирање при вршење служба“ се поднесени до Скопското јавно обвинителство од физички лица против тимот на специјалната обвинителка Катица Јанева во петокот. Со тоа вкупниот број пријави се искачи на 19. Новите 12 кривични се против непознати лица од тимот на Јанева.

XS
SM
MD
LG