Достапни линкови

logo-print

Најмалку 22 бегалци се удавија во Егејското Море


Илустрација

Илустрација

Најмалку 22 бегалци загинаа денеска, откако бродот во кој патувале потонал во Егејското Море покрај брегот на турскиот град Ајвалик, јави БТА. Инцидентот се случил во близина на заливот Едремит. Според првичните информации, спасувачите пронашле четворица преживеани бегалци.

XS
SM
MD
LG