Достапни линкови

logo-print

Министерот Попоски во посета на Косово


Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска ќе престојува во еднодневна работна посета на Косово на покана на заменик претседателот на Владата и министер за надворешни работи Хашим Тачи. За време на посетата предвидено е потпишување на билатерална спогодба меѓу двете влади за условите за патување на државјаните на двете земји. Спогодбата предвидува преминување на државната граница со биометриски лични карти за краток престој.

XS
SM
MD
LG