Достапни линкови

logo-print

Македонија со нова ограда на границата со Грција


Македонската армија во неделата почна да гради нова, поголема ограда на границата со Грција со цел зголемување на безбедноста. Според официјални армиски лица, новата ограда ќе биде долга 37 километри и на само пет метри од оградата што беше подигната во ноември лани.

XS
SM
MD
LG