Достапни линкови

logo-print

Нов бран бегалци од Сирија кон Турција


Турските хуманитарни организации почнаа да поставуваат привремени засолништа и да доставуваат храна за десетиците илјади сиријци кои се наоѓаат на границата со Турција. Тие почнаа да бегаат откако владините сили ги зголемија нападите врз териториите што се под контрола на бунтовниците во Алепо.

XS
SM
MD
LG