Достапни линкови

logo-print

Состанок за ситуацијата во рускиот банкарски сектор


Рускиот премиер Дмитри Медведев свика состанок со високи банкарски претставници на кој ќе се разговара за финансиските и економските тешкотии во земјата, вклучувајќи и мерки за поддршка на рускиот банкарски сектор. Во минатиот месец, владини претставници најавија дека Москва би можело да почне да продава банкарски средства со цел да ги намали последиците од ниските цени на нафтата кои пак негативно се одразуваат врз руската економија.

XS
SM
MD
LG