Достапни линкови

logo-print

Убиени тојца здравствени работници во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека три здравствени работници вклучени во вакцинирање на авганистански деца против полио, биле убиени во источната провинција Кунар. Портпаролот на локалната влада Абдул Гани Мусамим денеска рече дека телата на работниците вчера доцна биле најдени во областа Газиабад, скоро две недели откако исчезнале. Здравтвените работници често се мета во Авганистан и во соседниот Пакистан во областите кои се надвор од контрола на властите.

XS
SM
MD
LG