Достапни линкови

logo-print

Утре прекин на сообраќајот на граничниот премин Дојран


Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) соопшти дека за утре е најавен прекин на сообраќајот на граничниот премин Дојран. Поради штрајк на грчките земјоделци денеска од 10 до 15 часот беше во прекин сообраќајот на граничниот премин „Меџитлија“, кој продолжува вечер од 18 до 23 часот.

XS
SM
MD
LG