Достапни линкови

logo-print

Поднесено обвинение против вработен во МВР за нудење поткуп


Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинение против вработен во Министерството за внатрешни работи за незаконито влијание врз сведок. Во соопштението од обвинителството се посочува дека постои основано сомнение дека осомничениот со нудење поткуп влијаел на едно лице, а со цел лицето да се појави како сведок во постапка пред суд и да даде исказ во определена насока.

XS
SM
MD
LG