Достапни линкови

logo-print

Сенаторот Викер предупредува на корупцијата во Босна


Американскиот републикански сенатор Роџер Викер побара од државниот секретар Џон Кери да преземе акција како одговор на, како што се наведува во неговото писмо, „влошената корупција во Босна и Херцеговина“. Тој оценува дека оваа појава ја парализира европската интеграција на таа земја. Сараево во минатата недела најави дека на 15 овој месец официјално ќе аплицира за членство во Европската унија.

XS
SM
MD
LG