Достапни линкови

logo-print

Дискретно задушување на граѓанското општество


Стравот од критиките за нивната работа владите во многу земји во светот ги тераат да прават се што можат за да ја попречат работата на граѓанските групи и невладините организации. Тоа искуство го делат и активистите во Македонија.

XS
SM
MD
LG