Достапни линкови

logo-print

Во Истанбул приведени осуммина криумчари на луѓе


Илустрација

Илустрација

Полицијата во Истанбул приведе осуммина осомничени шверцери со луѓе и одзела големо количество фалсификувани пасоши, јави Анадолија. Во соопштение на полицијата се наведува дека осомничените се приведени во рација во 14 куќи во Истанбул. Полицијата одзела над илјада фалсификувани или украдени пасоши и други документи кои веројатно би биле користени за пренесување луѓе во европски држави. Одземени се и материјали за изработка на фалсификувани пасоши. Меѓу приведените се и двајца Сиријци, наведува Анадолија.

XS
SM
MD
LG