Достапни линкови

logo-print

Таксистите ги блокираат бегалците кај Гевгелија


Бегалците се загрижени бидејќи не можат веднаш да ја напуштат Македонија поради штрајкот на таксистите во Гевгелија кој трае неколку дена.Таксистите ја блокираат железничката пруга, поради нивното незадоволство од одлуката на надлежните приоритетот да биде ставен на железничкиот превоз за бегалците.

XS
SM
MD
LG