Достапни линкови

logo-print

Охисовци повторно на протест пред владата


Поранешните вработени во „Охис“ денеска повторно протестираа пред Владата, со барање за исплата на 24 заостанати плати. Дел од околу 800-те охисовци се под завод и примаат по 7.000 денари месечно, но се жалат дека не можат да преживеат со тие пари. Државата досега распиша 11 огласи за продажба на хемискиот комбинат, но не успеа да најде купувач.

XS
SM
MD
LG