Достапни линкови

logo-print

За СЈО обвинувањата се неосновани


Тимот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева

Тимот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева

Специјалното јавно обвинителство не било запознаено дека против тројца обвинители од тимот на Катица Јанева биле поднесени кривични пријави. За тоа од обвинителството дознале од медиумите. Од скопското обвинителство вчера соопштија дека физичко лице поднело кривична пријава против тројцата обвинители и неколку непознати лица за кривично дело малтретирање во вршење на службата.

Портпаролката на Специјалното јавно обвинителство, Ленче Ристовска ги отфрли наводите како неосновани. Обвинителите, според неа, постапиле согласно нивните овластувања и тој што тврди поинаку, тоа треба тоа и да го докаже.

XS
SM
MD
LG