Достапни линкови

logo-print

Нафтената конференција во Лондон без Иран


Иранските власти соопштија дека земјата го откажала учеството на конференција во Лондон на која требаше да се промовираат нови договори за глобалните нафтени компании. Според властите, британската амбасада во Техеран не им издала визи на претставниците на иранските компании. Британските власти не дадоа коментар за случајот. Конференцијата ќе се одржи од 22 до 24 февруари.

XS
SM
MD
LG