Достапни линкови

logo-print

Маскирани мажи нападнале мигранти во Шведска


Група маскирани мажи кои се верува дека биле неонацисти извршиле напади врз мигранти во Стокхолм. Шведската полиција соопшти вчера дека голема банда дистрибуирала летоци за поттикнување на луѓето да напаѓаат бегалци. Сведоци соопштија дека мажите физички ги напаѓале луѓето за кои верувале дека се странци. Но, полицијата не ги потврди нападите. Во јавноста се појавија видео снимки на кои се прикажани маскирани мажи кои се судруваат со полициските сили.

XS
SM
MD
LG