Достапни линкови

logo-print

Турција со нови обвинувања за Русија


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Турските власти соопштија дека руски авион повторно го нарушил воздушниот простор на земјата. Пред два месеца Анкара собори руски борбен авион во сличен инцидент. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја предупреди Русија дека ќе мора да се соочи со последиците доколку продолжи да го нарушува водушниот простор на земјата. Русија го отфрли обвинувањето како неоснована пропаганда.

XS
SM
MD
LG