Достапни линкови

logo-print

Вујовиќ привремен министер за одбрана на Србија


Душан Вујовиќ

Душан Вујовиќ

Српскиот премиер Александар Вучиќ го овласти министерот за финансии Душан Вујовиќ да ја врши должноста на министер за одбрана. Вучиќ претходно го потпиша предлогот за разрешување на министерот за одбрана Братислав Гашиќ и го упати до Парламентот. Вујовиќ ќе ја извршува функцијата до назначувањето на новиот министер за одбрана.

XS
SM
MD
LG