Достапни линкови

logo-print

Сончево време со мала умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Наутро со услови за магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од седум до 16 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.Температурата ќе достигне до 11 степени.

XS
SM
MD
LG