Достапни линкови

logo-print

ЕУ пред изолирање на Грција


Земјите членки на Европската унија презедоа чекори за изолирање на Грција огорчени поради тоа што Атина не успева да го намали бранот мигранти на нејзините острови на Егејско море. И покрај лошите временски услови скоро секојдневно над две илјади луѓе пристигнуваат во Грција.

XS
SM
MD
LG