Достапни линкови

logo-print

ИД објави снимка со напаѓачите во Париз


Милитантите на ИД објавија видео снимка на која се претставени извршителите на нападите на 13 ноември во Париз кога загинаа 130 луѓе и и се заканија на меѓународната заедница која ги бомбардира нивните позиции во Сирија и Ирак. ИД ја објави снимката преку својот медиумски огранок „Ел Хајат“.

XS
SM
MD
LG