Достапни линкови

logo-print

Путин ќе учествува на Серускиот Народен Фронт


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе учествува на Меѓурегионалниот форум на рускиот Народен фронт што се одржува во Ставропол. Овој Фронт беше формиран од Путин во 2011 година и во него освен владејачката партија се вклучени и невладини организации, младински групи и бизнис здруженија. Говорејќи на Форумот, шефот на Федералната агенција за национални работи Игор Баринов изјави дека Русија развила компјутерска програма за брза реакција на етничките конфликти.

XS
SM
MD
LG