Достапни линкови

logo-print

Најмалку 34 жртви при превртување на брод со мигранти во Грција


Илустрација.

Илустрација.

Грчката крајбрежна стража досега откри тела на 34 мигранти и бегалци, од кои 11 деца, во морето околу Калолимос, откако се превртел брод на кој имало непознат број лица. Грчките власти спасиле 26 луѓе, кои сега се наоѓаат на островот Лерос. Крајбрежната стража соопшти дека ја продолжува потрагата по исчезнати лица.

XS
SM
MD
LG