Достапни линкови

logo-print

Нови руски воени сили како одговор на НАТО вежбите


Русија ќе формира четири нови воени копнени дивизии годинава како одговор на интензивираните НАТО воени вежби. Три од овие дивизии ќе бидат дел од силите кои се на западните руски граници. Москва за годинава планира седум воени вежби, како и заеднички вежби со Пакистан и Виетнам.

XS
SM
MD
LG