Достапни линкови

logo-print

Јапонија ги укина санкциите против Иран


Јапонија денеска соопшти дека ги укина санкциите против Иран откако Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти дека Техеран ги исполни обврските од нуклеарниот договор со светските сили. Светските компании се многу заинтересирани да влезат во со ресурси богатиот Иран откако таа земја долго време беше исклучена од светскиот бизнис. Јапонската компанија „Сузуки“ веќе најави дека наскоро се враќа на иранскиот пазар.

XS
SM
MD
LG