Достапни линкови

logo-print

Мало одложување на преговорите за Сирија


Стафан де Мистура

Стафан де Мистура

Обединетите нации соопштија дека клучните преговори за ставање крај на војната во Сирија би можело да бидат одложени за неколку денови поради несогласувањата околу тоа која од опозициските групи ќе учествува на нив. „По се изгледа преговорите ќе се одржат неколку дена по 25 јануари“, изјави Џеси Чехин, портпаролка на специјалниот пратеник за Сирија Стафан де Мистура. Претходните обиди за мировни преговори пропаднааво 2014 година.

XS
SM
MD
LG