Достапни линкови

logo-print

Хан доаѓа во Скопје во февруари


Еврокомесарот Јоханес Хан најави дека доаѓа во Скопје наредниот месец. На својот официјален твитер профил, тој напиша дека ги поздравува првите чекори од опозицијата да останат вклучени во процесот и дека владејачките партии треба брзо да направат сериозни напори за избирачкиот список, Државната изборна комисија и реформите во медиумите.

„Конструктивната соработка од сите партии е единствениот начин да се обезбедат фер и демократски избори. Работата сега мора да се забрза. Ќе се вратам во Скопје во февруари да го разгледам напредокот во подготовките за изборите“, напиша Хан.

XS
SM
MD
LG