Достапни линкови

logo-print

Петмина загинати во бомбашки напад во Кабул


Најмалку петмина луѓе загинале денеска во самоубиствен напад со автомобил-бомба во близина на руската амбасада во Кабул, јавуваат тамошните медиуми. Амбасадата соопшти дека нема повредено вработени во дипломатското претставништво. Зградата пред руската амбасада беше запалена во експлозијата. Засега никој не ја презеде одговорноста, но талибанците ги засилија нападите во Кабул и во другите големи градови во последните месеци.

XS
SM
MD
LG