Достапни линкови

logo-print

ИД го потврди убиството на Џихади Џон


Публикација поврзана со екстремистичката група Исламска држава ја потврди смртта на британскиот милитант познат како Џихади Џон кој се појави на неколку видео снимки на кои е прикажано обезглавување заложници. Во написот за Џихади Џон чие вистинско име е Мохамед Емвази се наведува дека тој бил убиен во ноември кога неговото возило било погодено во напад извршен со беспилотно летало во градот Рака.

XS
SM
MD
LG