Достапни линкови

logo-print

Петмина француски легионери загинаа во лавина на Алпите


Петмина припадници на француската Легија на странци загинаа во лавина за време на нивниот тренинг на Алпите, соопштија локалните власти, наведувајќи дека притоа биле повредени уште шестмина легионери. Националностите на жртвите не е соопштена. Француската Легија на странците регрутира војници од целиот свет.

XS
SM
MD
LG