Достапни линкови

logo-print

Иванов му го врачи мандатот за состав на влада на Димитриев


Претседателот Ѓорге Иванов вечерва во вилата Водно му го врачи мандатот за состав на нова влада на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев. Се очекува вечерва тој да биде избран за премиер и да се конституира новата Влада.

Димитриев сега е пратеник во Собранието.

Попладнево Собранието ја констатира оставката на премиерот Никола Груевски. Претходно во текот на денот, Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одлучи парламентарните избори да се одржат на 24 април. СДСМ соопшти дека нема да учествува на избори без прочистен Избирачки список и без регулација на медиумите.

XS
SM
MD
LG