Достапни линкови

logo-print

Седница за констатирање на оставката на Груевски


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски за попладнево во 17 часот закажа седница на која треба да се констатира оставката на премиерот Никола Груевски.

Во петокот, Груевски ја достави писмената оставка до претседателот на Собранието. Претходно, во своето обраќање тој рече дека ќе достави оставка која ќе биде ефективна на сто дена пред официјалниот датум на избори.

XS
SM
MD
LG