Достапни линкови

logo-print

Ванхауте свика средба на работната група за изборите


Денеска во Клубот на пратеници ќе се одржи итна средба на работната група во врска со прашањето за изборите, информираат од кабинетот набелгискиот олеснувач во преговорите Питер Ванхауте. Ова е прва средба по неуспешните преговори. Дел од учеснциите во разговорите потврдија дека добиле покана за оваа средба. До оваа средба доаѓа по неуспешните маратонски разговори кои траеја12 часа, во кои лидерите на четирите најголеми партии во посредство на еврокомесарот Јоханес Хан не успеаја да се договорат за датум за избори.

XS
SM
MD
LG