Достапни линкови

logo-print

Во Ерменија 11 починати од свински грип


Ерменските власти соопштија дека во земјата починале 11 луѓе од свински грип во последните два месеци. Министерството за здравство денеска соопшти дека вчера починала 61-годишна жена од вирусот Х1Н1. Во моментов 92 пациенти се во различни болници со симптоми на грип, а 11 од нив се во сериозна здравствена состојба. Зимскиот распуст за средношколците е продолжен за уште една недела, до 25 јануари, поради грипот. Властите сепак велат дека нема епидемија.

XS
SM
MD
LG