Достапни линкови

logo-print

Еврокомесарот Хан во Скопје


Комесарот за преговори за проширување на Европската унија Јоханес Хан

Комесарот за преговори за проширување на Европската унија Јоханес Хан

Комесарот за преговори за проширување на Европската унија Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се состане со претставници на четирите партии кои во минатата година го потпишаа договорот од Пржино за надминување на политичката криза во Македонија. „15 јануари е клучен рок за политичката спогодба чие спроведување е важно и за владата и за граѓаните на земјата. Очекувам неисполнетите елементи од политичката спогодба да бидат решени пред или за време на мојата посета што ќе им овозможи на изборните власти да организираат кредибилни избори според договорениот временски распоред“, наведе Хан пред неговата посета на Скопје.

XS
SM
MD
LG