Достапни линкови

logo-print

Азербејџан ги затвора приватните менувачници


Азербејџанските власти им ги одзедоа лиценците за работа на сите приватни менувачници во земјата. Претставници на Централната банка денеска соопштија дека пари ќе може да се менуваат само во банките. До овој потег доаѓа по големиот пад на азербејџанската валута. Азербејџанскиот манат падна за 40 проценти во однос на американскиот долар откако централната банка минатиот месец се откажа од контрола на девизниот курс, поради намалените цени на нафтата.

XS
SM
MD
LG