Достапни линкови

logo-print

Украина ќе извезува во Казахстан заобиколувајќи ја Русија


Украина соопшти дека за прв пат ќе почне да извезува стоки за Казахстан по морски пат, заобиколувајќи ја Русија, поради трговското ембарго што Москва ѝ го наметна на Украина. Русија овој месец воведе нови санкции против Украина. Експерименталните испораки, преку Грузија и Азербејџан, ќе бидат испорачани во Казахстан на 15 јануари.

XS
SM
MD
LG